Rekuperace = čerstvý vzduch & úspora

Tentokrát vám přináším montážní postřehy rekuperační jednotky a jejích rozvody z rodinného domu o rozloze 100 m²

Podívejte se na video s rozvody vzduchotechnického potrubí v budoucím sádrokartonovém podhledu


Čistý vzduch je nad zlato

Klient měl zájem především o čisté vnitřní prostředí, což je podstata rekuperace. Proto jsme celý systém rekuperace doplnili zvlhčovačem vzduchu a čidly CO2 v obytných místnostech.

Ve videu se podívejte na detail adiabatického zvlhčovače vzduchu a rozváděcího boxu pro odtahové potrubí (koupelny, chodba, WC, kuchyň).


Zvlhčovač nám pomáhá především v zimním období, kdy je vzduch suchý. Zajišťuje stálou vlhkost, kterou si nastavíme buď přímo na jeho těle anebo můžeme využít bezdrátového ovládání.

Čidlo CO2 detekuje nadměrnou hodnotu vydýchaného vzduchu. V případě, že naměří špatnou hodnotu, větrací jednotka zvýší svůj výkon do té doby, než klesne pod nastavenou úroveň.

Izolované potrubí

V tomto videu je přívod vzduchu z venkovního prostředí HR izolovaným potrubím do pod stropní větrací jednotky. Proudící studený vzduch neochlazuje povrch potrubí a nedochází tak ke kondenzaci vody na povrchu potrubí.


Hluk je nežádoucí

Za pod stropní větrací jednotkou jsou umístěny tlumiče hluku. Moc důležitá volba pro vaši rekuperaci.


Ve videu níže, HR izolované potrubí přechází na rozváděcí box se servisními dvířky. Z rozváděcího boxu vede potrubí do jednotlivých obytných místnosti. Potrubí je opatřeno antibakteriálním a antistatickým vnitřním povrchem

Rekuperace je vyhledávaná především pro skvělé vlastnosti a vyzdvihovaná uživateli, kteří mají rádi čerstvý vzduch a preferují zdravé prostředí.

Vyhledávají je zejména alergici, z důvodu odstranění prašnosti, ale také nadměrného hluku.


Velká úspora

Pohled do rozváděcího boxu přes servisní dvířka. Nelze opomenout, že rekuperace zajišťuje velkou úsporu energie na vytápění.


Osazení bez těsnění nelze

Nasazení těsnícího kroužku na potrubí. Ohlídejte si vždy, že vše těsní jak má. Vyhnete se tak následným komplikacím.


A nakonec, ještě video s instalací potrubí do hrdla rozváděcího boxu a zajištění potrubí závlačkou proti rozpojení.


Je mi jasné, že jsem všem neodpověděl na to, co by se k této problematice dalo napsat, či říct. Tak dlouhý článek by vás asi nebavil. Proto, bude lepší, když si o tom popovídáme osobně. Napište mi, nebo rovnou zavolejte, mé kontakty najdete zde>>>

Karel Caga
Jsem expert na Elektrické kabelové podlahové vytápění a Rekuperace. Přináším klientům komfortní teplo a čistý vzduch do jejich domovů. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů